Krwiodawstwo, transplantologia, pierwsza pomocy, zdrowie, sport, turystyka, rekreacja, zdrowe żywienie, pomoc społeczna, ochrona środowiska

Wycieczka śladami sopockich potoków

Przez Sopot przepływa jedenaście potoków. Kiedyś było ich prawdopodobnie więcej, jednak za sprawą rozwoju urbanistycznego miasta zostały one skanalizowane- jedynym, który płynie obecnie w swoim naturalnym korycie jest Potok Swelinia na granicy Sopotu z Gdynią.
Skąd o tym wiemy? Odpowiedź jest bardzo prosta- 26 sierpnia 2012 r. mieliśmy przyjemność aktywnie spędzić czas, a jednocześnie wzbogacić naszą przyrodniczą wiedzę. Koło Sopockie Potoki, które jest częścią Polskiego Klubu Ekologicznego, zorganizowało nam wycieczkę śladami sopockich potoków. Mieliśmy okazję bliżej przyjrzeć się otaczającej nas przyrodzie, która nie jest do końca znana nawet mieszkańcom Sopotu.
Było to niezwykle miłe doświadczenie, przeszliśmy sopockimi szlakami spacerowymi, na naszej drodze znalazły się m.in. Łysa Góra, punkty widokowe, liczne pomniki oraz rezerwaty przyrody, no i oczywiście potoki. Pan przewodnik przekazał nam wiele ciekawych informacji, a dzięki jego zajmującemu sposobowi narracji cztery godziny wędrówki minęły nam w mgnieniu oka.
Serdecznie dziękujemy Kołu Sopockie Potoki i jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z jego działalnością na stronie http://sopockie-potoki.pl.tl/