Krwiodawstwo, transplantologia, pierwsza pomocy, zdrowie, sport, turystyka, rekreacja, zdrowe żywienie, pomoc społeczna, ochrona środowiska

X Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych

1 września 2012 r. braliśmy udział w jubileuszowym festynie sopockich organizacji pozarządowych. Dla niewtajemniczonych- jest to niesamowita impreza, podczas której prezentują się różne organizacje z trzeciego sektora. Sprzyja to wymianie między sobą doświadczeń, daje możliwość pochwalenia się swoją działalnością, a także umożliwia zachęcenie innych do współpracy. My oczywiście wykorzystaliśmy tę niepowtarzalną okazję, aby pokazać się z jak najlepszej strony.
Zorganizowaliśmy ambulansowy pobór krwi oraz rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Trzeba przyznać, że zainteresowanie było naprawdę duże- w sumie krew oddały 24 osoby, a do rejestru potencjalnych dawców trafiło 30 osób. Dodatkowo, odpowiedzieliśmy na mnóstwo pytań związanych zarówno z krwiodawstwem, jak i z procesem oddawania szpiku. Rozwialiśmy wiele wątpliwości z tym związanych oraz zachęciliśmy do podzielenia się cząstką siebie.
Nieodłączną częścią sopockiego festynu jest parada organizacji pozarządowych przechodząca od kościoła św. Jerzego w dół Monciaku, do Placu Kuracyjnego, na którym odbywa się festyn. My również wzięliśmy w niej udział- z naszym czerwonym banerem byliśmy widoczni z daleka. Zresztą, nie tylko podczas parady, przez cały festyn nasze czerwone stoisko, czerwone banery i przede wszystkim my w czerwonych koszulkach wyróżnialiśmy się z tłumu. Nie sposób było nas nie zauważyć!
Podczas festynu dopisało wszystko- pogoda, humor, zaangażowanie wolontariuszy, ale przede wszystkim dawcy, którym bardzo dziękujemy za bezinteresowny dar! Liczymy, że za rok spotkamy się w tym samym miejscu!