Krwiodawstwo, transplantologia, pierwsza pomocy, zdrowie, sport, turystyka, rekreacja, zdrowe żywienie, pomoc społeczna, ochrona środowiska

Milenka znowu walczy z białaczką

Mam na imię Milena. Mam 12 lat i mieszkam w Gdańsku.

W sierpniu 2018 r. zachorowałam na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Po 2 latach walki wyzdrowiałam, ale niestety tylko na 4 miesiące. W marcu 2021 r. choroba wróciła. Pani doktor powiedziała, że będę zdrowa ale potrzebuję przeszczepienia komórek macierzystych. Wtedy będzie wszystko dobrze.

Moi rodzice nie mają takich komórek, sprawdziliśmy, a TY? Czy Ty możesz mi pomóc? Wystarczy, że zapiszesz się do bazy Fundacji DKMS jako potencjalny Dawca Szpiku. Dla Ciebie to tylko chwila, ale dla mnie i innych chorych dzieci to może być całe życie.

Bardzo tęsknię za moją rodziną, koleżankami i chomikiem Luną. Kiedyś bardzo dużo szyłam i układałam klocki LEGO. To były moje pasje! Nawet zapisałam się na warsztaty krawieckie do pani Karoliny. Niestety teraz to wszystko zamieniłam na szpitalne sale. Wierzę, że znajdzie się dla mnie Dawca komórek macierzystych. Rodzicom mówię, aby nie płakali, że to nic nie da, że trzeba walczyć, że od zamartwiania się jeszcze nikt nie wyzdrowiał.

Dlatego proszę, zostań Dawcą. Dzięki Tobie bezradność może zmienić się w nadzieję.

DKMS